Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu

Wszystkie ryby Jacha - Macieja Antoniego Suszka

Jestem urzeczony książka Macieja Antoniego Suszka pt.: Wszystkie ryby Jacha. Tym bardziej jest mi miło, że mam w niej dedykację Autora, obecnie wysoko postawionej szychy w otoczeniu Pana Premiera, ale jak mogło być inaczej skoro protagonistą zbiory opowiadań jest niejaki senator, pracownik biurowy z Poznania... no i także oczywiście tytułowy Jach, prawdziwy rep wśród rybaków, do tego rolnik co się zowie i hodowca świń gdzieś nad jeziorem w okolicach Wągrowca.

Read more

 

Łukasz Wierzbicki - nasz nowy kolega, przyjęty do wielkopolskiego Oddziału ZLP

W 2009 roku powitaliśmy trzech nowych kolegów: Łukasza Wierzbickiego, Józefa Jana Swędrowskiego i Ryszarda Ćwirleja.  Na początek sylwetka Łukasza Wierzbickiego:

Read more

 

Krótki wywiad z Mateuszem Paszkiewiczem

- zdobywcą pierwszego miejsca i tytułu laureata w otwartym Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O laur rzeki Tarczynki"
 
Pytania

- Jak się czuje młody człowiek, który, mając dopiero siedemnaście lat, 
  zbiera już tak obfite plony na niwie poezji? 
- Co ciebie najbardziej fascynuje w procesie tworzenia poezji
  i kto jest Twoim Mistrzem?

Read more

   

Poetą się nie jest

Mateusz Paszkiewicz czyta wiersze
Mateusz Paszkiewicz, uczeń III LO w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, który został zaproszony do Turnieju Jednego Wiersza na XIII Lednickiej Wiośnie Poetyckiej i otrzymał tam najsympatyczniejszą i najbardziej oczekiwaną przez wszystkich uczestników zmagań Nagrodę Publiczności prezentując swój wiersz Stary Wódz, w listopadzie 2009 roku zajął 1 miejsce w Turnieju Jednego Wiersza – dla autorów przed debiutem książkowym w XXXII MIĘDZYNARODOWYM LISTOPADZIE POETYCKIM, organizowanym przez Oddział Poznański Związku Literatów Polskich, a w grudniu 2009 wygrał po raz kolejny ogólnopolski konkurs poetycki ! 

Read more

   

Strona 272 z 280