Spotkanie swobodnej myśli -Brygida Mielcarek

Spotkanie swobodnej myśli -Brygida Mielcarek

18 listopada na ,,Spotkaniu swobodnej myśli” miałem przyjemność gościć Brygidę Mielcarek, która zaprezentowała w pełnej krasie swoje twórcze dokonania. Obecni na spotkaniu,mieli okazję dowiedzieć się, że Brygida jest nie tylko poetką, ale także ma osiągnięcia artystyczne. Miała bardzo wiele wystaw, na których jej słowo pisane połączone było z ekspozycją pięknie haftowanych makat, obrusów i serwetek, zdobionych motywami ludowymi.

Usłyszeliśmy pierwszy opublikowany wiersz w autorskim wykonaniu, który zyskał uznanie wśród obecnych. Nasza koleżanka przygodę z poezją rozpoczęła w Zamku i kontynuowała w Klubie Literackim Dąbrówka, pod troskliwą opieką Jerzego Grupińskiego. W 2009 roku zasiliła szeregi poznańskiego oddziału ZLP.

Jest autorką pięciu tomików poezji. Brygida Mielcarek rysuje grafiki, których częstym tematem jest niezmiennie fascynujący ją kosmos.

Maluje także obrazy olejne przedstawiające egzotyczne, rajskie ptaki i anioły. Mogliśmy poznać proces powstawania ikon malowanych na drewnie. Swoje tomiki ilustruje własnoręcznie rysowanymi grafikami. Kończąc wypowiedź, Brygida odczytała kilka swoich złotych myśli i aforyzmów.

W zabawie ,,Libra losowo” czytane były wiersze dominika Górnego, Adama Lewandowskiego i Barbary Tylman. Okazało się, że Brygida Mielcarek jest wszechstronną artystką. Przedstawiła nam wiele własnych dokonań, o których do tej pory mało kto z nas wiedział.

Krzysztof Galas