Galas Krzysztof

Galas Krzysztof

Galas Krzysztof

Urodził się w Poznaniu w 1964 r. Ukończył znane Studium Pomaturalne Masażu Leczniczego dla niewidomych w Krakowie.Jako masażysta od trzydziestu lat prowadzi z powodzeniem gabinet masażu leczniczego.

Jest byłym sportowcem, zdobył 38 medali na mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii niewidomych. W 1980 r. zajął IV miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Arhem w Holandii.

Debiutował tomikiem poezji ,,Róża Przeznaczeń” w 2004 r. Kolejne książki to: ,,Płoszenie chwil”(2005)., ,,Wizerunki godzin” (2006), ,,Na powiece Ziemi” (2007), ,,Kamieniołomy dni” (2009), ,,Na mieliźnie prawdy” (2010 ), ,,Nieustępliwa pamięć” (2011 ), ,,Czas niepewności” (2012).

Twórca cyklu felietonów literackich pod tytułem ,, Widzieć intelektem”, oraz felietonów dotyczących spraw niewidomych, prezentowanych w stałym cyklu w poznańskim radiu ,,Merkury”, w Bibliotece Raczyńskich oraz na stronie poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich:  www.zlp.poznan.pl.

Drukowany w licznych almanachach. Od 2006 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Główne zainteresowania to medycyna, literatura, sport. Śpiewa poezję i gra na gitarze.

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.