Tylman Barbara

Tylman Barbara

Barbara Tylman – urodziła się 26 czerwca 1947roku w Poznaniu, gdzie mieszka do tej pory. W 2001 r. wstąpiła do Klubu Literackiego CK „ZAMEK” (obecnie „Dąbrówka”), po czterech latach do Koła Literackiego przy Klubie Nauczycieli Miasta Poznania.

Od 2007 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Publikuje w prasie poznańskiej w której to zadebiutowała w 2001 roku i w ogólnopolskiej prasie literackiej. Swoje wiersze przedstawiała w Radiu Merkury i Emaus.

Pisze również opowiadanie i bajki dla dzieci.

Jej twórczość znaleźć można w ponad czterdziestu antologiach, almanachach oraz pokłosiach konkursowych. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana w zmaganiach poetyckich i literackich, między innymi: Leopolda Staffa (Skarżysko – Kamienna i Starachowice, Józefa Kosakowskiego(Iwkowa), Łucji Danielewskiej (Poznań), „O Laur Klemensa Janickiego” (Żnin), Poezji Ekologicznej(Barcin), „O Pierścień Dąbrówki”(Poznań), „Natura moich okolic” (Zielona Góra), „Turnieju Erotyków”(Inowrocław), „Poezji Biesiadnej” (Leszno), „O Rubinową Hortensję” (Piotrków Trybunalski).

Jest autorką sześciu tomików poetyckich:

„Zamknięte w przestrzeni” (2004)

„W samotni czasu” (2005)

„Dogonić cienie” (2008)

„Spóźnione powroty”(2009)

„Niepewność chwil” (2010)

Nie zapomnieć" (2014)

oraz wydanego w 2012 roku zbioru opowiadań o tematyce kobiecej „ Na przekór…”

Za swoją działalność odznaczona:

-  Medalem 40 - Lecia Polski Ludowej (1984)

i Srebrnym Medalem LABOR OMNIA VINCIT (Praca Wszystko Zwycięża) przyznanym przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego (2011).

 

 

db