Nawrocki Lech

Nawrocki Lech

Lech Nawrocki urodził się i mieszka w Poznaniu; z wykształcenia zootechnik. Jest profesorem Politechniki Opolskiej. Autor lub współautor wielu oryginalnych recenzowanych artykułów naukowych i książek, kilkuset artykułów popularno-naukowych oraz innych publikacji głównie z zakresu produkcji zwierzęcej.

Za podręcznik akademicki „Technika a dobrostan bydła” otrzymał nagrodę „Złote Pióro – Rolnicza Książka Roku 2010”, a za książkę „Technika i zasady w żywieniu świń” – ze współautorem prof. E. R. Grelą z UP w Lublinie - „Złote Pióro – Rolnicza Książka Roku 2011”, przyznane przez Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich. Brał udział w wielu konferencjach naukowych w Polsce i na świecie.

Współautor dwóch patentów. Przeprowadził kilkaset szkoleń rolników w całej Polsce. Wypromował wielu inżynierów; promotor prac doktorskich. Recenzował artykuły naukowe; w ramach pracy redakcyjnej adiustował setki artykułów popularno-naukowych.

Debiutował w 1991 r. w „Gazecie Poznańskiej” i w „Przekroju”, gdzie przez kilka lat ukazywały się jego aforyzmy. Autor aforyzmów i innych drobnych form literackich. Wydał:

-„Aforyzmy bez charyzmy” (1998),

„-Faramuszki do poduszki” (1999),

-„Fraszki” (2001),

- „Faramuszki – przygaduszki” (2005),

- „Faramuszki ni z gruszki ni z pietruszki” (2010),

- „Piosenki dla dzieci” - śpiewnik wraz płytą (2008),

- „Wiersze na boku” (2013)

- "Moje trzy grosze" (2014).

Jego aforyzmy znalazły się w Wielkiej Księdze Myśli Polskiej (2005) oraz kilku almanachach. Umieszczane są na różnych portalach internetowych.
Jest także kompozytorem (głównie muzyki jazzowej); wydał siedem zeszytów nutowych na fortepian oraz kilka płyt z udziałem wybitnych muzyków polskich.

Pisze też muzykę do tekstów poetyckich i kabaretowych, które były i są wykonywane na koncertach oraz przedstawieniach przez zawodowych aktorów i muzyków. Część tych utworów znalazła się na płytach CD.

Od 2009 r. członek Zrzeszenia Dziennikarzy Polskich Oddział w Poznaniu.

Od 2011 r. członek Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Lech Nawrocki
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.